Страховая отнимает НДС, как получить доплату? Выплаты по автогражданке — правдивые отзывы



В каких случаях страховая компания (МТСБУ) имеет право удержать сумму НДС со страховой выплаты?

Напомним, что выплата страхового возмещения возможна либо на банковский счет потерпевшего, либо на СТО, которое будет ремонтировать автомобиль.

В первом случае страховая имеет право удержать НДС с рассчитанной к выплате сумме страхового возмещения.

НДС доплатится клиенту при предоставлении в страховую компанию документов, подтверждающих ремонт (акт выполненных работ).

Вы можете проконсультироватся по данному вопросу в мессенджере — ссылка внизу под видео — начните чат с вашим вопросом. Консультации бесплатны.

Цитируем Статью 36.2 Закона Украины «Про автогражданку»:
у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими — прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) та виплатити його. Якщо відшкодування витрат на проведення відновлювального ремонту пошкодженого майна (транспортного засобу) з урахуванням зносу здійснюється безпосередньо на рахунок потерпілої особи (її представника), сума, що відповідає розміру оціненої шкоди, зменшується на суму визначеного відповідно до законодавства податку на додану вартість. При цьому доплата в розмірі, що не перевищує суми податку, здійснюється за умови отримання страховиком (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону, — МТСБУ) документального підтвердження факту оплати проведеного ремонту. Якщо у зв’язку з відсутністю документів, що підтверджують розмір заявленої шкоди, страховик (МТСБУ) не може оцінити її загальний розмір, виплата страхового відшкодування (регламентна виплата) здійснюється у розмірі шкоди, оціненої страховиком (МТСБУ). Страховик має право здійснювати виплати без проведення експертизи (у тому числі шляхом перерахування коштів особам, які надають послуги з ремонту пошкодженого майна), якщо за результатами проведеного ним огляду пошкодженого майна страховик і потерпілий досягли згоди про розмір та спосіб здійснення страхового відшкодування і не наполягають на проведенні оцінки, експертизи пошкодженого майна;

Голосуй!
[Проголосовало: 0 Общий рейтинг: 0]
1 комментарий
  1. Ответить
    Алла Андриенко 01.12.2021 в 20:06

    Спасибо за объяснение

Оставить отзыв

ОТЗОВИК
Logo
Регистрация
Сбросить пароль
Shopping cart